imageTisková zpráva

Praha, 7. listopadu 2011 – Erste Group Immorent prodala společnosti Invesco RE první fázi úspěšného projektu Futurama Business za téměř 50 milionů EUR.

První fáze Futuramy byla dokončena v roce 2009 a nabízí okolo 18 500 m2 vysoce kvalitních kancelářských prostor. Projekt tvoří tři budovy, které poskytují flexibilní kancelářské plochy nejvyšší kvality. Projekt byl navržen a postaven v nízkoenergetickém standardu a byl první budovou v České republice, která obdržela certifikaci BREEAM. Jedná se také o první kancelář v zemi, která nabízí příznivé podmínky pro cyklisty. Futurama se pyšní titulem Best of Realty 2009 - nejlepší nemovitost v kategorii Nové administrativní centrum.

Projekt je strategicky umístěn v Praze 8 - Karlíně, jedné z nejrychleji se rozvíjející administrativních čtvrtí, a těží z blízkosti  stanice metra Invalidovna. Futurama přitahovala nájemce z různých sektorů, včetně hlavních nájemců, mezi nimiž najdeme společnosti jako Clearstream / Deutsche Börse, Windows Holding, Parexel, Teva nebo Scott.

Jones Lang LaSalle jednala jako realitní poradce pro prodávající. George Lewis, vedoucí investičního oddělení v Jones Lang LaSalle, říká: „Byli jsme potěšeni, že můžeme pracovat pro Erste Group Immorent ČR při prodeji Futuramy. Tento projekt přilákal velký zájem z řad investorů, které přitahovala výborná lokalita, kvalitní provedení stavby a vynikající složení nájemníků. Společnost Erste Group Immorent ČR opět dodala na trh nemovitost s mimořádnými vlastnostmi a jsme velmi potěšeni, že jsem měli možnost být jim k dispozici.“

Tomáš Veleminský, výkonný ředitel  Erste Group Immorent ČR, dodává: „V době, kdy Futurama vznikala, jsme za sebou měli realizaci úspěšných kancelářských projektů Avenir Business Park v Praze 5 a Gemini Office Centre na Pankráci. Hledali jsme také v oblasti Prahy 8, protože jsme od začátku věřili v její obrovský potenciál. Ukázalo se, že kvalitní architektura a skvělá lokalita v zeleni na skok od centra dobře funguje.“

Tomáš Pícha, Director of Transactions pro region CEE ve společnosti Invesco Real Estate, říká: „Jsem potěšen, že jsme mohli přidat Futurama Business Park do našeho portfolia, protože se jedná o vysoce kvalitní office park v atraktivní části Prahy 8, která se určitě bude dále rozvíjet v průběhu našeho vlastnictví budovy. Akvizice proběhla jménem fondu, který se zaměřuje na nejkvalitnější nemovitosti na šesti hlavních evropských trzích. Rádi se budeme podílet na dalších transakcích ve střední a východní Evropě se zaměřením na Prahu a Varšavu.“

Profil developera Erste Group Immorent ČR

Erste Group Immorent je obchodní divizí skupiny Erste, která nabízí komplexní služby v oblastech: úvěrového financování nemovitostí, leasingu nemovitostí, správy nemovitostních portfolií, stavebně-technických služeb a projektového developmentu. Působí ve dvanácti zemích, spravuje kombinované portfolio ve výši 13 mld. EUR (půjčky, leasing a ostatní) a zaměstnává kolem 900 lidí. Vznikla k 1. 1. 2011 a v České republice propojila úsek realitního obchodování České spořitelny a aktivity společnosti Immorent ČR. Nová divize pokrývá komplexní škálu finančních a nefinančních služeb pro oblast nemovitostí a infrastrukturní projekty. Služby Erste Group Immorent jsou určeny pro korporátní klientelu, v České republice nabízí úvěrové financování projektů v hodnotě vyšší než 6 mil. EUR. 

Invesco Real Estate

Invesco Real Estate is a global real estate firm, which has been providing real estate investment and property asset management services since 1983, first in the US and then expanding into Europe and Asia. In Europe, we have offices in London, Munich, Madrid, Paris, Prague and Luxembourg, and over 85 employees, managing 134 assets across 13 countries. Globally, Invesco Real Estate has €32.6bn of assets under management, of which €3.9bn is managed across Europe.

About Jones Lang LaSalle

Jones Lang LaSalle (NYSE:JLL) is a financial and professional services firm specializing in real estate. The firm offers integrated services delivered by expert teams worldwide to clients seeking increased value by owning, occupying or investing in real estate. With 2010 global revenue of more than $2.9 billion, Jones Lang LaSalle serves clients in 70 countries from more than 1,000 locations worldwide, including 200 corporate offices. The firm is an industry leader in property and corporate facility management services, with a portfolio of approximately 1.8 billion square feet worldwide. LaSalle Investment Management, the company’s investment management business, is one of the world’s largest and most diverse in real estate with more than $45.3 billion of assets under management. For further information, please visit our website, www.joneslanglasalle.com.